Бій з тінню

Оприлюднено Оприлюднено в Новини

Щонайменше третина ВВП України формується тіньовою економікою. Як змінити ситуацію?

Є жарт, що в Англії дотримуються лівого боку дороги, в Німеччині їздять по правій стороні, а в Єгипті – за тіньовою.

Економіка України, як і африканський стиль дорожнього руху, теж наполегливо прагне піти в тінь.

За даними дослідження міжнародної Асоціації дипломованих сертифікованих бухгалтерів (Association of Chartered Certified Accountants; АССА), в 2016 р обсяг тіньової економіки країни досягав 1,1 трлн грн., Що вдвічі перевищувало дохідну частину державного бюджету.

За даними АССА, Україна в минулому році посіла третє місце (45,16%) в списку країн з найбільшою тіньовою економікою. Нас “обігнали” тільки Нігерія і Азербайджан з показниками 48,37% і 67,04% відповідно.

p 09 1На думку Міністерства фінансів, масштаби виходу з-під оподаткування “скромніше” – близько 30% ВВП. Але і це означає, що, як мінімум, третину всіх операцій в Україні відбуваються із застосуванням схем заниження та уникнення сплати податків.

“Тіньова економіка – це стратегія виживання, яку виробив вітчизняний бізнес за довгі роки.

І, як до будь-якої стратегії, до неї потрібно підходити комплексно – окремі заходи, якими хорошими вони б не були, нічого не дадуть. Кожна пропозиція зіштовхується і буде стикатися з протидією “, – зазначає Олександр Пасхавер, президент Центру економічного розвитку.

Йдеться про комплекс заходів із заміни цінностей бізнесу і суспільства в цілому і поступової зміни стратегії виживання на стратегію розвитку. Це тривалий і складний процес.

Але надія, як кажуть, помирає останньою. І вже в цьому році, згідно з рейтингом Doing Business 2018, за показником “Оподаткування” Україна за рік піднялася вгору на 41 пункт.

Так що бій з тінню триває.

p 09 2“З моменту введення спрощеної системи оподаткування кількість касових апаратів

в Україні скоротилося в 1,5 рази “.

Джерело: business.ua

Loading Facebook Comments ...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *