Бюджет України щорічно втрачає до 70 млрд грн через контрабандні схем і порушення митних правил, – дослідження

Оприлюднено Оприлюднено в Новини

Відзначимо, що оборонний бюджет України в 2017 році склав 64 млрд грн

Втрати бюджету України внаслідок схем порушення митних правил та контрабанди складають від 25 до 70 млрд грн щорічно. Про це пише “Економічна правда“, посилаючись на дослідження Інституту соціально-економічної трансформації.

“Одна з ключових схем” чорного “імпорту діє під прикриттям норм Митного кодексу. Ця норма дозволяє без сплати мит і ПДВ один раз на добу завозити в Україну по суші або моря товари на суму до 500 євро. Ця норма застосовується до” товарам, які переміщуються (пересилаються) через митний кордон України громадянами для особистих, сімейних та інших потреб, не пов’язаних із здійсненням підприємницької діяльності “. Однак в реальності сенс добового ліміту 500 євро давно звелася виключно до комерції або, простіше кажучи, до контр абанде. Тільки за перші шість місяців 2017 року та тільки з Польщі в Україну по “ліміту 500 євро” було завезено товарів приблизно на 22,5 млрд грн “, – пише ЗМІ.

Видання також зазначає, що “люди, які живуть в країні із середньою зарплатою 236 євро, кожен день на очах фіскальних органів перевозять товар на 500 євро”.

“Дослідження ІСЕТ дозволило акцентувати увагу суспільства на концептуальних джерелах української неформальної економіки і поширених механізмах, її підживлюють. Серед таких домінуюче положення займає сфера зовнішньоекономічної діяльності, на якій нерозривно зав’язані висновок прибутку і капіталів в офшорні і низькоподаткові юрисдикції, а також контрабанда і так званий сірий імпорт “, – говорить В’ячеслав Черкашин, співавтор дослідження, експерт ІСЕТ.

 

Джерело 112.ua

Loading Facebook Comments ...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *