Депутати хочуть зробити всіх покупців податковими агентами і виплачувати їм суму покупки при виявленні порушень операцій з касовими чеками

Оприлюднено Оприлюднено в Новини

Нещодавні законодавчі нововведення народних депутатів, прописані в законопроектах №6754 (щодо надання Госпродпотребслужбе права блокувати сайти інтернет-магазинів і штрафувати провайдерів за невиконання приписів) і №6755 (щодо змін умов безмитного ввезення посилок з € 150 в день до € 150 на місяць) є не єдиними сюрпризами, які народні обранці підготували для українців. Ще один проект закону – №6759 – спрямований на боротьбу з порушеннями порядку проведення касових розрахункових операцій. Він покликаний стимулювати продавців видавати покупцям касові чеки шляхом трансформації всіх покупців в своєрідних агентів податкової служби.

Як відзначають автори законопроекту №6759, в цивілізованих країнах (традиційно, перелік країн для проведення порівняння не називається) використовують три способи домагатися того, щоб всі торгові точки видавали фіскальний чек. Це можуть бути штрафи, що накладаються на покупців, які не беруть чеки. Також згадуються і стимулюючі покупця методи брати фіскальний чек: чекові лотереї та грошова мотивація. Саме останній спосіб і пропонують впровадити в Україні народні депутати. Вони називають його найбільш ефективним, оскільки в очах нечесного підприємця кожен його покупець стає мотивованим перевіряючим.

Після покупки товару на суму понад 50 неоподатковуваних мінімумів (850 грн на поточний момент) і отримання на руки нефіскального або фіскального чека, покупець може на третій день перевірити на сайті УКРІНФОРМ реєстрацію отриманого чека. Якщо покупець не виявить зареєстрованого в базі даних чека, то може написати заяву до місцевого органу податкової служби. Після фактичної перевірки і виявлення порушення магазин буде оштрафований на 2-кратну суму порушення – подвійну суму чека. Після цього покупець зможе отримати на свій рахунок суму покупки. Іншими словами, сума штрафу в рівних частках буде розділена між державою і пильним покупцем, який допоміг виявити порушення. Таким чином, після отримання компенсації набутий товар стане для покупця безкоштовним подарунком, оплаченим магазином-порушником.

Автори законопроекту вважають, що від запровадження такої процедури контролю у виграші виявляться чесний бізнес, всі покупці і бюджет країни.

Джерело: itc.ua

Loading Facebook Comments ...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *