ДФС знімає з себе відповідальність за контрабанду – ЗМІ

Оприлюднено Оприлюднено в Новини

Тільки з польсько-українського кордону в бюджет у 2017 році не надійдуть приблизно 9 млрд грн митних платежів.

ДФС знімає з себе відповідальність за контрабанду. Такий висновок зробили автори ряду вітчизняних ЗМІ, проаналізувавши ситуацію з “подрібненими партіями” контрабанди на західних кордонах України, пише “Економічна правда“.

Використовуючи пільги Митного кодексу тільки з польсько-українського кордону в бюджет у 2017 році не надійдуть приблизно 9 млрд грн митних платежів. Причина – ДФС продовжує закривати очі на справді грандіозну схему з ухилення від сплати податків, побудовану на законодавчій нормі без сплати мит і ПДВ один раз на добу завозити в Україну по суші або моря товари для особистого користування на суму до 500 євро. ЕП звернулася із запитом до Державної фіскальну службу України. Редакція просила повідомити кількість бланків Tax free (документа, пред’явлемого при безмитному перевезенні імпорту фізособою), яке ДФС зареєструвала за перші шість місяців 2017 року на кордоні Польщі та України.

Прес-служба ДФС проігнорувала питання редакції, зате повідомила “три найбільш поширені способи незаконного переміщення товарів через митний кордон України. З приводу дроблення комерційних партій товарів і безподаткового провезення в рамках добового ліміту 500 євро ДФС написала, що” митницям західного регіону вказано на необхідність проведення комплексних заходів посиленого контролю над переміщенням громадянами через митний кордон України товарів, які мають характерні ознаки подрібнених партій “.

Тим часом, керівництву митниці західних регіонів тож добре відомо про цю схему. Однак боротися з нею головний податковий орган країни не може і фактично знімає з себе відповідальність. На офіційній сторінці Facebook представник ДФС у Волинській області пише, що “поширена практика, коли пасажири одного мікроавтобуса перевозять однаковий товар в значній кількості. Щоб довести, що товар не ввозиться в комерційних цілях, громадяни додають до чекам бланки Tax Free, за якими можна ідентифікувати власника товару. Таким чином, громадяни документально доводять, що товар дійсно належить пасажирам мікроавтобуса. У такому випадку працівники митниці не мають підстав не пропустити товар на терри торію України “.

Таким чином, ДФС в особі митниці самоусувається від функції контролю, закриваючи очі на явні зловживання. Тобто, співробітник митниці або некомпетентний щоб розпізнати зловживання, або зацікавлений в тому, щоб його не розпізнавати.

“Бланк Tax free – важливий елемент у схемі контрабанди, – пише ЕП. – Контрабандисти пред’являють бланк співробітникам ДФС на кордоні як доказ, що товар ввозиться в особистих цілях. Співробітники ДФС приймають таке” доказ “, але не безкоштовно. За кожен бланк Tax free реальний власник контрабандного товару платить представникам митного поста 20 грн.

“При цьому, фіскалів не бентежить, що одні й ті ж люди, які живуть в країні із середньою зарплатою 236 євро, кожен день у них на очах перевозять товар на 500 євро. Так відбувається з місяця в місяць, з року в рік”, – пише видання.

Чому склалася така ситуація – на думку авторів розслідування, відповідь на це питання криється в деклараціях начальників і заступників митних постів Волинської, Львівської та Закарпатської митниць ДФС. Наприклад, заступник начальника Волинської митниці, начальник управління по боротьбі з митними правопорушеннями Леонід Негрич з зарплатою 5 тис грн на місяць – у вересні 2016 року купив автомобіль Range Rover Sport 2013 року випуску за 1,8 млн грн.

Резюме автора лаконічно: поки на місці митної та фіскальної служби не з’являться принципово нові держструктури з новим керівництвом, персоналом та принципами роботи, а їх діяльність не буде заснована на прозорих і потужних електронних інформаційних системах, держбюджет буде втрачати до 70 млрд грн щороку. Що можна порівняти з розмірами щорічних державних витрат на оборону в нашій країні.

 

Джерело zn.ua

Loading Facebook Comments ...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *