Щорічно Україна втрачає оборонний бюджет через дірку на західному кордоні і контрабанди “подрібненими партіями”, – ЗМІ

Оприлюднено Оприлюднено в Новини

Від 25 до 70 млрд. гривень щорічно втрачає бюджет України через схеми на митниці. Про це йдеться в дослідженні “Порівняльний аналіз фіскального ефекту від застосування інструментів ухилення/уникнути оподаткування в Україні”, проведеного Інститутом соціально-економічної трансформації, яке лягло в основу журналістського аналізу ситуації в Економічній правді.

У матеріалі журналіста Економічної Правди Всеволода Некрасова, де цитується дослідження ІСЕТ, розкрита одна з ключових схем “чорного” імпорту, яка діє під прикриттям норм Митного кодексу. Ця норма дозволяє без сплати мит і ПДВ один раз на добу завозити в Україну по суші або морю товари на суму до 500 євро. Ця норма застосовується до “товарів, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України громадянами для особистих, сімейних та інших потреб, не пов’язаних із здійсненням підприємницької діяльності”.

Журналіст також додає, що в реальності сенс добового ліміту 500 євро давно звівся виключно до комерції або, простіше кажучи, до контрабанди. Тільки за перші шість місяців 2017 року з Польщі до України по “ліміту 500 євро” було завезено товарів приблизно на 22,5 млрд грн. При цьому, зазначає автор матеріалу, одні і ті ж люди, які живуть в країні із середньою зарплатою 236 євро, кожен день на очах фіскальних органів перевозять товар на 500 євро. Так відбувається з місяця в місяць, з року в рік.

“Для більшості жителів західних регіонів контрабанда стала єдиним способом заробітку і життєвою філософією, для співробітників митниці – умовою незаконного збагачення, а для підприємців – бізнес-моделлю”, – пише видання.

Контрабанда не тільки позбавляє країну “оборонного бюджету”, але і робить чесну конкуренцію в країні неможливою, відлякує інвесторів. Так як легальний імпортер заплатив 20% ПДВ і 10% мита не може конкурувати з продукцією завезеною нелегально, без сплати податків, та ще й зменшеною вартістю за рахунок повернення Tax free (при ввезенні з Польщі – 23%). В результаті ми отримуємо перехід легальних гравців в “тінь” або їх вихід з ринку України.

“Наше дослідження дозволило акцентувати увагу суспільства на концептуальних джерелах української неформальної економіки і поширених механізмах, її підживлюють. Серед таких домінуюче положення займає сфера зовнішньоекономічної діяльності, на якій невідривно зав’язані висновок прибутку і капіталів в офшорні і низькоподаткові юрисдикції, а також контрабанда і так званий сірий імпорт, – говорить В’ячеслав Черкашин, співавтор дослідження, експерт ІСЕТ, дані якого цитує Економічна правда.
https://ukranews.com/news/516125-ezhegodno-ukrayna-teryaet-oboronnyy-byudzhet-yz-za-dyry-na-zapadnoy-granyce-y-kontrabandy

Loading Facebook Comments ...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *