Звернення бізнес асоціацій щодо Звіту Уряду

Оприлюднено Оприлюднено в Новини

Президенту України

Порошенку П.О.

Прем’єр-міністру України

Гройсману В.Б.

Голові Верховної Ради України

Парубію А. В.

 

 

Шановні представники влади!

 

Ми, представники бізнес асоціацій України, звертаємося до Вас щодо Звіту Уряду про хід і результати виконання програми діяльності Кабінету Міністрів України у 2016 році в частині формування та реалізації податкової та митної політики.

Перш за все, хочемо зазначити, що у 2016 році під час процесу розробки податкової реформи Уряд через Міністерство фінансів вперше в історії України забезпечив відкритість та прозорість процесу такої розробки, з врахуванням законних інтересів не лише фіскальних органів, але й платників податків. У результаті законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні (реєстр. № 5368 від 07.11.2016 р.), внесений Урядом на розгляд Верховної Ради України, отримав найширшу підтримку об’єднань бізнесу та громадських організацій як такий, що реально сприяє покращенню бізнес-клімату і розвитку економіки, містить цілий ряд прогресивних і вкрай необхідних норм.

Також слід зазначити, що сам процес розробки та обговорення необхідних законодавчих змін для впровадження податкової реформи вперше було організовано під безпосереднім головуванням посадових осіб Мінфіну із забезпеченням безумовної рівності всіх сторін – як представників Державної фіскальної служби, так і представників бізнесу, – кожен з яких мав доводити свою позицію. Представники ж Мінфіну під час такого обговорення виступали у ролі модераторів чи арбітрів, а не забезпечували безумовну підтримку позиції ДФС або залишали представників ДФС у якості посередника між Мінфіном і бізнесом, як це відбувалося раніше. За таких умов платники податків нарешті отримали реальну, а не номінальну можливість брати участь у формуванні державної податкової політики, впливати на напрямки її розвитку, доносити свою позицію до членів Уряду і добиватися її врахування при прийнятті ними остаточних рішень.

Внаслідок такої організації процесу однією із знакових особливостей податкової реформи стало те, що її положення спрямовані не лише на забезпечення фіскальної достатності для забезпечення збалансованості доходів бюджету, а і, в першу чергу, на довгостроковий та сталий розвиток економіки України шляхом стимулювання платників податків до виведення бізнесу з тіні, а також шляхом створення належних умов для інвестування приватних капіталів в економіку.

Так, за ініціативою Міністерства фінансів України було напрацьовано цілий ряд норм, які кардинально покращують процес адміністрування податків і знищують можливості для проявів корупції.

Результатом плідної співпраці влади, бізнесу та громадянського суспільства став прийнятий наприкінці року Закон, який передбачає багато позитивних змін, зокрема: законодавче закріплення функціональних можливостей електронного кабінету платника податків та регламентація його роботи, створення єдиного реєстру заявок на автоматичне відшкодування ПДВ, закріплення принципу персональної відповідальності платника податку – унеможливлення «зняття» податкового кредиту платника податку за порушення його контрагентів, створення аналітичної Служби фінансових розслідувань, єдиного реєстру податкових консультацій, що забезпечить їх публічність та доступність усім суб’єктам господарювання та ліквідує можливості для корупції тощо.

Частина цих норм вже працюють та покращують умови ведення бізнесу. Наприклад, завдяки створенню Тимчасового реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування, поданих до 1 лютого 2016 року, за якими станом на 1 січня 2017 року суми податку на додану вартість не відшкодовані з бюджету, держава вперше на законодавчому рівні визнала і систематизувала свою заборгованість перед платниками податків з податку на додану вартість та встановила порядок її погашення.

                  Підсумовуючи зазначене вище, ми констатуємо, що реформи у сфери податкової та митної політики розпочалися та, як представники бізнес об’єднань – ми високо оцінюємо роботу оновленого складу Міністерства фінансів України у 2016 році.

Звертаємось до Вас із проханням забезпечити всебічну підтримку, подальше  погодження та реалізацію антикорупційних та інституційних реформ Кабінету міністрів, про яки йшлося вище.

Підписи:

Аптечна професійна асоціація України

Асоціація виробників молока

Асоціація ділового туризму України

Асоціація суднобудівників “Укрсудпром”

Асоціація соціально-економічного розвитку галузей транспорту, зв’язку та інформатизації “Трансінфоком”

Асоціація “Міжнародна бізнес-асоціація”

Асоціація консультаційних та експертних фірм “Укрконсалтінг”

Асоціація сприяння організації будівництва та його фінансування “Укрміськбуд”

Асоціація підприємств інформаційних технологій України

Асоціація «Свинарі України»

Асоціація “Українських імпортерів риби та морепродуктів”

Асоціація «Українські пласмаси»

Асоціація «Укрбіопаливо»

Асоціація «Укркондпром»

Асоціація «Укроліяпром»

Будівельна палата України

Всеукраїнське громадське об’єднання підприємців “Нова Формація”

Всеукраїнська незалежна науково-дослідна експертна спілка

Всеукраїнський бухгалтерський клуб

Громадська спілка “Всеукраїнська Аграрна Рада”

Громадська спілка “Українське об’єднання ринків капіталу”

Експертна міжгалузева асоціація України

Італійська асоціація

Колегія юристів з морського права України

Ліга страхових організацій України

Міжнародна бізнес асоціація

Національна асоціація цукровиків України

Союз птахівників України

Турецько-українська спілка підприємців та промисловців

Українскька Асоціация Виробників

Українська Асоціація Меблевиків        

Українська асоціація підприємств водопровідно-каналізаційного господарства

Укрводоканалекологія

Українська асоціація інвестиційного бізнесу

Українська торгівельна асоціація 

Українська асоціація виробників тютюнових виробів “Укртютюн”

Українська бізнес асоціація

Українська Федерація Індустрії Безпеки

Українська Федерація Професіоналів Безпеки

Українські Імпортери побутової електроніки

Український клуб аграрного бізнесу

Українська фруктовая компанія

Фумігаційна асоціація

Українська асоціація скрапленого газу

Loading Facebook Comments ...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *