Податківці самі гальмують впровадження онлайн-РРО

Оприлюднено Оприлюднено в Новини

Експерти і депутати наполягають на якнайшвидшому прийнятті законопроектів, спрямованих на популяризацію безготівкових платежів і детінізацію економіки

«Державна фіскальна служба не буде лідером, вона, навпаки, гальмує цей процес», – заявив економічний експерт, помічник народного депутата Віталій Наконечний на круглому столі «Cashless», організованому «Фінансовим клубом». У департаменті платіжних систем та інноваційного розвитку Нацбанку підтверджують претензії бізнесменів. Заступник начальника департаменту Володимир Харченко пояснив, що процесинг, на якому повинен працювати РРО, не ввійшов у нову платіжну систему НБУ “Простір” і регулятор давно пропонує ДФС забрати його собі на баланс, однак податківці не хочуть цього робити.

За словами експертів, ряд законопроектів, серед яких і законопроект № 4117, зареєстрований у Верховній Раді рік тому і який пройшов тільки перше читання, дозволять збільшити обсяг безготівкових операцій на десятки мільярдів гривень за рахунок виведення частини економіки з тіні. «Ухвалення законопроекту № 4117 дозволить зняти політизоване питання про вартість РРО та звести їх вартість практично до нуля. Наше завдання – знайти баланс між прихильниками тотальної фіскалізації і структурами, які хочуть залишити все як є », – заявив представник коаліції «За детінізацію економіки», експерт Реанімаційного пакету реформ Андрій Панасюк. На його думку, черговим компромісом стало прийняття закону про введення електронного квитка в транспорті.

Законопроект № 4117 буде стимулювати приватних підприємців виходити з тіні. «Цей документ дає можливість лібералізувати сплату податків для індивідуальних підприємців. Навіть до членів нашої асоціації у представників ДФС іноді виникають питання: вимагають мати фіскальні чеки навіть за безготівковими операціями. Але наші компанії отримали захист – у них є штат юристів і бухгалтерів, які вирішують такі питання. А якщо податкова прийде до приватного підприємця? Люди повинні отримувати дуже легкий шлях сплати податків », – вважає виконавчий директор Української асоціації прямих продажів Надія Бедричук.

Крім того, законопроект № 4117 дозволить скоротити фізичні затрати підприємців. «Він знімає питання як вартості самого РРО, так і вартості його регулярного обслуговування. Фактично будь-який комп’ютер і принтер зможе стати РРО », – уточнив Андрій Панасюк. Документ ще потребує доопрацювання, проте голова податкового комітету Верховної ради більше двох місяців не виносить його до порядку денного комітету, не дивлячись на звернення депутатів і бізнес асоціацій.

Джерело finclub.net

Loading Facebook Comments ...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *