Покупцям хочуть платити гроші за повідомлення про те, що магазин не використовує касовий апарат

Оприлюднено Оприлюднено в Новини

Група депутатів зареєструвала у парламенті законопроект, в якому пропонує передати покупцям право стежити за дотриманням законодавства, зокрема, за тим, чи використовує магазин (в тому числі, інтернет-магазин) фіскальний чек при продажу. З 1 липня 2015 набрали чинності норми закону, які зобов’язують підприємців 3 групи — платників єдиного податку користуватися касовими апаратами при розрахункових операціях. Але тоді ж депутати проголосували за скасування цієї норми для підприємців з доходом менше ніж 1 млн грн на рік.

У законопроекті №6757 депутати пропонують стимулювати детінізацію торгівлі, зокрема — в тих випадках, коли продавці офіційно не реєструють обіг товарів. Один з прийомів, які передбачається використовувати: мотивувати самих покупців отримувати фіскальні чеки.

Автори законопроекту відзначають, що навіть великі мережі магазинів перейшли на роботу з ФОП — в таких випадках великі компанії можуть працювати одночасно з 300 і навіть з 7000 фізособами-підприємцями, що дає можливість не використовувати касовий апарат при розрахунках. Тому депутати пропонують ввести норму, за якою покупцям будуть компенсувати ціну товару (якщо товар коштує більше ніж 50 неоподатковуваних мінімумів, тобто понад 850 грн), якщо покупець виявить порушення при продажу і направить скаргу в контролюючі органи.

У проекті пропонується запустити портал перевірки розрахункових операцій, де покупець зможе перевірити справжність отриманого чека — і в разі, якщо вона не підтвердилася — подати скаргу на магазин в податкову. У скарзі покупець вказує свій банківський рахунок. Якщо перевірка виявить порушення у магазину, на нього накладуть штраф, з цих коштів протягом 5 днів держава поверне покупцеві ціну покупки на рахунок.

Джерело: zak-kor.net

Loading Facebook Comments ...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *