Захисники малого бізнесу насправді адвокати великого тіньового?

Оприлюднено Оприлюднено в srochno-ua, Новини

Великим магазинам просять заборонити продавати контрабанду прикриваючись малим бізнесом

27.09.2017 в ВР зареєстрований законопроект 7142 який виведе з тіні ювелірний і аптечний бізнес.

У листі Всеукраїнського об’єднання малого бізнесу «Фортеця» яку очолює народний депутат Оксана Продан висловлено прохання відкликати підписи народних депутатів-авторів 7142, в обгрунтування чого вказано, що в разі прийняття цього законопроекту буде знищена спрощена система оподаткування.

З такою ж заявою виступила глава регуляторної служби України Ксенія Ляпіна.

Аналізуючи законопроект 7142 і вищевказані заяви відомих адвокатів малого бізнесу задаєшся питанням, а кого насправді вони захищають?

Наприклад Дмитро Видолоб глава союзу ювелірів входить до об’єднання «Фортеця» в ефірі телеканалу ATR заявляв, що показані телеведучим відомі мережі ювелірних магазинів дійсно є малим бізнесом і мабуть тож не мають документів на товар і не видають фіскальних чеків. Будь-якому адекватному громадянину після перегляду даного телеефіру стає зрозуміло, хто саме з великих тіньових ювелірних мереж фінансує роботу Союзу ювелірів і напевно «Фортецю».

Але чому так само завзято проти 7142 виступає глава регуляторної служби?

Заяви, що прийняття 7142 знищить спрощену систему оподаткування вводить в оману більшість підприємців які не можуть зрозуміти, що законопроект 7142 жодним чином не вплине на їх діяльність. Розрахунки Ксенії Ляпіної будуються на тому, що всі до одного підприємці будуть зобов’язані мати РРО та первинні документи від ПДВ постачальника. Створюється враження, що Ксенія Ляпіна на жаль неуважно читала законопроект 7142, так як насправді чесних підприємців законопроект 7142 взагалі не стосується. Якщо виходячи з тексту законопроекту 7142 – обов’язкове застосування реєстраторів розрахункових операцій не вводиться для реальних невеликих підприємців, які здійснюють торгівлю на ринках, в кіосках, павільйонах, магазинів площею до 150 м², і магазинів внутрішньої локації в торгових центрах до 100м ², якщо вони не продають ювелірні та лікарські препарати. Обов’язковий ПДВ постачальник і ведення обліку товарів і документів їх також не стосується.

Відповідно до чинного закону працювати без РРО можуть тільки підприємці з оборотом до 1 млн грн на рік. Про захист якого малого бізнесу кричать вищевказані особи, якщо тільки орендна плата в більшості торгових центрах магазинів від 100 метрів більше 1 млн грн на рік !?

Обов’язковий ПДВ постачальник для великих магазинів завдасть потужного удару по тіньовій економіці і продавцям контрабандних товарів, оскільки функціонування системи електронного адміністрування ПДВ на сьогоднішній день дозволить з високою ймовірністю простежити реальну ланцюжок поставки товарів, рух товарів стане прозорим від магазинів до виробника / імпортера і в зворотному напрямку .

Більшість різнопрофільних бізнес асоціацій що входять до Коаліції «За детінізацію економіки» просять депутатів прийняти проект Закону України “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо заходів по детінізації обігу товарів і послуг» від 27.09.2017 рег. № 7142, так як його дія не дозволить великим магазинам продавати контрабанду прикриваючись малим бізнесом.

Нагадаємо, що ряд різнопрофільних бізнес асоціацій а саме Аптечна Професійна Асоціація України, АПІТУ, Українська асоціація виробників, Українська бізнес асоціація, Союз промисловців і підприємців України і Туреччини, Українське об’єднання ринків капіталу, Фумігаційна асоціація, Асоціація імпортерів фруктів, Міжнародна бізнес асоціація, УКРЛЕГПРОМ і інші, що входять до Коаліції «по детінізації економіки» просять депутатів прийняти проект Закону Україні «про внесення змін до податкового кодексу України та н екоторие законодавчих актів України щодо заходів по детінізації обігу товарів і послуг »від 27.09.2017 рег. № 7142, так як його дія не дозволить великим магазинам продавати контрабанду прикриваючись малим бізнесом.

 

Джерело ubr.ua

Loading Facebook Comments ...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *