Заява щодо пришвидшення реформ

Оприлюднено Оприлюднено в Новини

Прем’єр-міністру України

Гройсману В.Б.

 

Міністру фінансів України

Данилюку О. О.

 

Голові Верховної Ради України

Парубію А. В.

 

Голові Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики

Южаніній Н. П.

 

 

Майже через 4 роки після Революції Гідності представники українського бізнесу досі відчувають ті ж самі системні труднощі, які слугували її причиною. Відсутність фундаментальних змін в умовах ведення бізнесу, інституційні недоліки, що породжують корупцію та зарегульованість ринку на сьогодні створюють таку ж серйозну загрозу безпеці України, як і військова агресія Російської Федерації.

Представники Коаліції «За детінізацію економіки», до складу якої входить 25 бізнес-асоціацій, висловлюють занепокоєння сповільненням процесу реформ та вимагають від представників влади вжити комплекс заходів, спрямованих на проведення глибокої детінізації економіки, на які бізнес очікує вже понад 3 роки. Зокрема, ми вимагаємо:

  1. Провести інституційну реформу ДФС та митниці, з паралельним оновленням кадрів. Перезавантаження даних служб має відбуватись на засадах прозорості та зрозумілості з чітко встановленими КРІ та налагожденям ефективної роботи ризикоорієнтованих систем.
  2. Лібералізувати ринок реєстраторів розрахункових операцій (РРО) та осучаснити його. Надати можливість чесним підприємствам не порушувати законодавство та сплачувати податки до бюджету, зробивши РРО доступнішими та технологічнішими. Зокрема, за допомогою запровадження РРО третього покоління (розрахунки за допомогою планшетів та смартфонів). Одночасно, ми закликаємо представників влади вжити заходів щодо підвищення контролю за роздрібною торгівлею шляхом заохочення споживачів отримувати фіскальний чек та преміювати їх у разі виявлення фактів нелегальної торгівлі за допомогою онлайн-порталу перевірки чеків.
  3. З метою скорочення тіньового обігу товарів ми закликаємо переглянути критерії щодо обов’язкової фіскалізації торгівельних операцій та запровадити фіскалізацію також ризикових груп платників податків, визначених на підставі досліджень (зокрема товарів високого цінового сегменту та великих торгівельних майданчиків).
  4. Остаточно ліквідувати Податкову міліцію та створити аналітичну Службу фінансових розслідувань з метою скорочення корупції у податковій сфері та спрощення умов ведення бізнесу для чесних підприємців.

 

З метою виконання вищенаведених вимог, ми закликаємо:

Кабінет Міністрів України:

  • в найкоротші терміни внести проект закону щодо впровадження Служби фінансових розслідувань на розгляд до Верховної Ради України;
  • включити представників Коаліції «За детінізацію економіки» до складу робочої групи щодо реформування ДФС.

 

Міністерство фінансів:

  • подати напрацювання робочої групи щодо реформи митниці на розгляд до Кабінету міністрівУкраїни.
  • подати напрацювання робочої групи щодо лібералізації ринку РРО на розгляд до Кабінету міністрів України.

 

Верховну Раду: прийняти найближчими сесійними тижнями законопроекти щодо лібералізації ринку РРО: №6757 та №6759 – у першому читанні та №4117 – у другому читанні.

 

Після виконання цих тактичних завдань вважаємо необхідним працювати над подальшою лібералізацією податкового Кодексу України, а саме: забезпечити новий підхід до системи оподаткування, покращити  адміністрування, удосконалити податок на майно в Україні, забезпечити зниження ставок податків, особливо найбільш шкідливих для економічного зростання – прямих податків, забезпечити комплексне зменшення податкового навантаження на фонд оплати праці.

Ми переконанні, що будь-які зволікання із проведенням необхідних для економіки України реформ призводять до мільярдних втрат бізнесу та держави, не лише стримуючи надходження інвестицій в економіку, але й стимулюючи відтік капіталу та людей. Саме тому ми закликаємо Уряд та Парламент припинити розмови про капітальний ремонт країни, а нарешті почати його здійснення у найпроблемніших та найважливіших напрямках.

Loading Facebook Comments ...

2 коментарі до “Заява щодо пришвидшення реформ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *