Золоте руно України і контрабас – 2

Оприлюднено Оприлюднено в Новини

Ось і прийшов час нам продовжити розповідь про овіяному маячними міфами і потаємними таємницями ринку ювелірної продукції України.

Мало кого зараз здивуєш “схемами”, “обналу” і “відкатами”, однак, такі представники великого капіталу, підминає під себе всю галузь, як, зокрема, “Золотий Вік” заслуговують на значно більшу увагу, ніж, мабуть, багато інших, тому обсяги продажів ювелірних та супутніх виробів тільки в їх торгової мережі складають мільйони доларів в місяць, з яких навряд чи платяться податки. Як нам розповіли деякі представники галузі, просто уявити собі складно, що щомісяця під вивіскою “Золотий Вік” в Україні відкриваються 5-6 пристойних ювелірних салонів з 30..50 кг тільки золотих ювелірних виробів. В результаті нескладної калькуляції виходить, що, при “відпускної” ціною ювелірного золота, припустимо, близько 1000 грн. за грам, тільки в “товар” в кожному з нововідкритих магазинів “закопано”, як мінімум, 30 млн. грн (!), що при таких темпах розвитку і при нинішньому курсі обміну валют – від $ 5 млн. щомісяця!

Це до того, як ненудно сидіти в СІЗО російського міста Майкопа одному з головних акціонерів “Золотого Століття” Роману Петренко за звинуваченням у контрабанді дорогоцінних металів, про що ми писали раніше і до чого повернемося трохи позднее.Пока ж допитливому читачеві необхідно усвідомити, звідки ” таке щастя “, тобто як примудрилися власники мережі “Золотий Вік” лише за останні кілька років здійснити настільки неабиякий прорив в багатомільярдний ювелірний бізнес? Скажімо, після спілкування з експертами ринку, виявилося, що зовнішня складність походження такого “везіння” компанії “Золотий вік” вельми оманлива і приховати не так далеко від пильного погляду громадськості, не кажучи вже від досвідчене, хоча і періодично замилювати хабарами очей правоохоронних органів.

Отже, спробуємо викласти все по порядку.Істочнікамі дорогоцінних ювелірних виробів для мережі “Золотий вік”, як з’ясувалося, в значній мірі виступають … запорізьке приватне підприємство “Південь-Золото” (вул. Криворізька, 24, телефони: +38 (067) 320 -67-64, 0800-50-10-42) і створена в 2014 році компанія “Столичні ювеліри”, через які, по витає в галузі чутками, здійснюється, як “відмивання” вельми пристойною “готівкової” виручки “Золотого Століття”, так і “легалізація” ввезених контрабандним шляхом ювелірних виробів з Туреччини. При цьому, існує вперте думку, що так зване “турецьке золото”, чистота і якість якого, як на зло, дуже далекі від діючих в Україні стандартів, виявляється з “чудовим” чином нанесеними ще на території Туреччини українськими пробами! При доставці його на склади “Південь-Золото” або “Столичних ювелірів”, останні в основному лише здійснюють організацію системи логістики по салонах “Золотого століття”, яких тільки на території України вже більше 200 (!). Навіть якщо допустити, що їх саме стільки, то, треба розуміти, якщо у них на реалізації знаходиться в середньому до 50 кг золотовмісних ювелірних виробів – вартість знаходиться у них товару значно перевищує 10 млрд. грн. або, приблизно, $ 370 млн., з яких навряд чи навіть частково сплачені податки. І все це без урахування вартості дорогоцінного каміння, які стараннями керівника Асоціації ювелірів України Григорія Мажаровського і начальника Управління державної політики у сфері пробірного нагляду та документів суворої звітності Мінфіну Владислава Трояна були з очевидно злочинним умислом виведені зі сфери державного оподаткування, згідно останніх постанов Кабінету міністрів України.

Уточнимо, що з недавніх пір виробник ювелірного виробу повинен заплатити в державну казну аж 10% від вартості що міститься в ювелірному виробі дорогоцінного металу, а не так, як раніше – 5% від продажної вартості всього виробу. Чи треба пояснювати, наскільки вигідно виробникам елітних ювелірних виробів, що містять дорогоцінні камені, заплатити Уряду або, конкретно, до Пенсійного фонду, жалюгідні копійки за метал, які і в порядку щось не можна порівняти з вищезгаданим 5% – “тягарем” часів Януковича? Це і лежить в основі стрімкого подорожчання ювелірних виробів “соціального” напрямку, як, зокрема, низькобюджетні обручки, натільний ритуально-релігійна символіка масового споживання і т.п. До слова, станом на 3 березня ц.р., пан Владислав Троян розрахований і звільнений з займаної посади за власним бажанням і існує обгрунтована думка, що вже найближчим часом він повернеться на одну з керівних посад в корпорацію “Золотий вік”, до опису життєдіяльності якої пропонуємо повернутися далі …

Слід зазначити, що і “Столичні ювеліри” і “Південь-Золото”, як і, власне, “Золотий Вік”, мають свої “дзеркала” на території Росії, так чи інакше пов’язані зі своїми українськими “двійниками”. Зокрема “Південь-Золото” містить кілька салонів в Краснодарі і Таганрозі, “Столичні ювеліри” – очевидно, в Москві, ну а про неосяжності просторів, підкорених “Золотим Віком” в Росії, ймовірно, теж скоро можна буде почути в якихось “билинах повітового міста” N “, адже слідство за фактами контрабанди в Республіці Адигея ще продолжается.Однако, не тільки витончене розростання бізнесу” Золотого Століття “під гучне сольфеджіо” контрабаса “викликає цікавість. Виявляється, у будь-якого великого ювелірного бізнесу, як правило, є не менше дохідні “дочірні” підприємства у вигляді … ломбардів і позичкових крамниць, як їх називали більш століття тому назад.Так ось, цим нехитрим “підрозділом” компанії “Золотий вік” виявляється мережу ломбардних закладів під назвою “Ломбард-Капітал”.

За словами учасників ринку позабанківського позичкового капіталу, “Ломбард-Капітал” декларує, що за роки свого існування видав кредитів на суму, що перевищує 100 млн. Грн. При цьому, фахівці фінансової сфери, враховуючи разоросшуюся останнім часом мережа компанії “Ломбард-Капітал”, сміливо оцінюють її капіталізацію на рівні $ 80-90 млн., Що в загальному-то відповідає рівню невеликого регіонального або вузькогалузевого банку, проте ж, без будь-якої додаткового навантаження у вигляді банківських ліцензій, численних перевірок Нацбанку, SWIFT, DRAFTі чітко регламентованих правил роботи, оподаткування знову ж та ін. Не новина, що ломбард – найпрекрасніший варіант роздобути не тільки колишні у вживанні достат очно дорогі ювелірні вироби, а й так званий брухт дорогоцінних металів за 10 … 20% від його реальної вартості, тому що переважна більшість постійних “клієнтів” ломбардів, які не викуповують “заставу”, – маргінали з кримінальним минулим і лютує ігровий або, що набагато гірше, наркотичною залежністю, приголосні за запропоновані крихти, якщо не на все, то дуже на багато що.

У наведеному нами раніше судове рішення згадувався саме ювелірний металобрухт, контрабанда якого на територію Республіки Адигея Російської Федерації ставиться в провину керівнику “Золотого століття” Роману Петренко, однак, суду і слідства, очевидно, поки не відома природа його походження. Одеські ювеліри в зв’язку з цим висловили припущення, що систематично вивозиться лом дорогоцінних металів і “ювелірка” з “схронів” мережі “Ломбард-Капітал” переправляються на територію Росії, де проходять переробку і передпродажну підготовку на місцевих підприємствах мережі “Золотий вік” і, власне , реалізуються куди більш заможному російському обивателю.Такім чином, загнані за межу бідності добропорядні українці, по нужді несучі “останнє” в ломбард, щоб банально оплатити “комуналку”, виявляються крім в оли втягнуті у злочинну ювелірний бізнес, який надихається і керується з території країни-агресора. Залишається тільки сподіватися, що представники українських правоохоронних структур все-таки зійдуть до уваги до таких українських ювелірів, як “Золоте століття”, які примудряються при розвалюється вітчизняному виробництві, “жирувати” на турецькому золотом “контрабасі”, вивозячи з країни справжнє золото. Як не дивно, але в Росії ювелірні вироби з Туреччини зараз особливо не продаси, а в Україні їх продають на вагу за ціною повноцінного банківського золота! Треба попередити, що в ломбарді турецьку саморобку можуть і не прийняти, тому як перша ж перевірка покаже, що її хімічний склад, м’яко кажучи, не соответвтует очікуванню і не тільки клієнта. Будьте пильні, пані та панове!

Loading Facebook Comments ...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *