Бізнес коаліція про підтримку законопроекту № 4117

Оприлюднено Оприлюднено в Uncategorized

Бізнес Коаліція підтримала Проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо лібералізації готівкових розрахунків» # 4117 від 26.02.2016 р, який отримав значну кількість позитивних відгуків від ряду громадських об’єднань і окремих фахівців, що, безсумнівно, підтверджує його значення для вітчизняного підприємництва.

Застосування реєстраторів розрахункових операцій (смартфон-РРО) дозволить кожному ПП без додаткових витрат і легко закачати в свій смартфон (планшет) програму на сайті ДФС, і при цьому вийти з тіні. Одним з яскравих прикладів є досвід Італії, де ввели штраф 250 € на покупця, який купив, наприклад, морозиво за 1 € і не взяв фіскальний чек! Ми ж пропонуємо позитивне вирішення проблеми детінізації бізнесу яке відмінно показало себе в Грузії, Польщі та інших країнах це організація лотерейної компанії, яким і буде фіскальний чек. Таким чином без тиску на малий бізнес більшість точок стануть видавати фіскальний чек, оскільки цього вимагатимуть самі покупці або купувати в іншому місці. Міністерство фінансів має провести тендер і віддати на аутсорсинг професійної лотерейної компанії організацію лотереї по фіскальними чеками з освітленням на телебаченні і сайті ДФС.

Щасливі обличчя переможців на телеекрані щотижня виграють суми від 5 тис. Грн. до 1 млн. грн. підстебнуть покупців просити фіскальний чек-лотерейний квиток і зажадають від бюджету не більше 300 млн. грн. в рік, але при цьому за рахунок детінізації принесуть до бюджету в сотні разів більше!

Новації, запропоновані законопроектом, як і будь-які зміни діючого порядку здійснення підприємницької діяльності, викликають цілком очікуваний скепсис з боку громадськості, особливо якщо ці новації стосуються впровадження новітніх технологій в цілком консервативної області готівкових розрахунків.

Законопроект вдало продовжує процес реформування і лібералізації підприємницької діяльності разом з Законом України «Про електронну комерцію», Листом НБУ «Про здійснення контролю за операціями резидентів, які передбачають експорт послуг нерезидентам через Інтернет» та іншими нормативно-правовими актами щодо спрощення ведення підприємницької діяльності шляхом широкого застосування новітніх технологій і уникнення забюрократизованості і зарегульованості, властивою вітчизняному правовому полю.

В рамках закону передбачено розширення переліку реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються при розрахунках із споживачами, принципово новий тип реєстраторів – так званої «розподіленої комп’ютерно-касової системи» (РККС).

Переваги використання РККС:

  • Ні матеріальній складовій: платник податків може отримати дистрибутив ПЗ і ключ захисту безкоштовно або придбати повну комерційну версію;
  • Для друку касових чеків використовується недорогий принтер або надсилається електронний чек;
  • Простота оновлення ПЗ, оперативна реакція на зміни законодавства;
  • Відсутність додаткових витрат на обслуговування сервісними центрами;
  • Можливість подальшого розвитку та інтеграції з обліковими системами (в т. Ч. Ресурсами ДФСУ).
Loading Facebook Comments ...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *